Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Vše o e-kouření
  3. Často kladené dotazy

Vše o e-kouření / Často kladené dotazy

Často kladené dotazy

Co je vlastně Elektronická cigareta?

Elektronická cigareta je technologický převrat v historii kouření. Největší předností Elektronické cigarety je, že neobsahuje žádný dehet, žádný oxid uhelnatý, ani jinou karcinogenní látku. Běžná tabáková cigareta při kouření uvolňuje více než 4000 škodlivých látek, které jsou velmi nebezpečné nejen pro kuřáka, ale také pro jeho okolí.

Elektronická cigareta byla vyvinuta jako zdravější náhrada za běžné cigarety. Dokáže plně uspokojit i náročné kuřáky bez nutnosti vdechovat škodlivé látky a obtěžovat okolí nepříjemným kouřem.E-Cigaretu je možné užívat jak s nikotinovými náplněmi, tak i s náplněmi bez nikotinu.

Mnoho kuřáků hodlá s kouřením nadobro skoncovat a i tuto možnost Elektronická cigareta nabízí. Nikotinové žvýkačky či náplasti sice také dodávají tělu nikotin, na rodíl od Elektronické cigarety však nepomáhají při fyzické závislosti, kdy potřebujete zabavit ruce i ústa. Postupným snižováním intenzity nikotinu až k nule, pomalu zjistíte, že již kouřit nepotřebujete.

Jaké jsou výhody Elektronických cigaret?

Mezi hlavní výhody elektronického kouření patří především:
- absence charakteristického zápachu
- menší zdravotní zátěž
- možnost kouřit prakticky kdekoliv
- ohleduplnost k Vašemu okolí- nedochází k pasivnímu kouření
- pomoc při odvykání kouření
- žádné riziko požáru, popálení
- ekonomická výhodnost
- velké množství příchutí a intenzit náplní

Jak Elektronická cigareta funguje?

Elektronická cigareta se zpravdila skládá ze tří hlavních částí: baterie, atomizéru a nikotinové náplně(cartridge). 

Chod E-cigarety zajišťuje baterie, která napájí atomizér. Ten po natáhnutí kuřákem a sepnutí baterie přeměňuje tekutinu v náplni v páru, kterou následně kuřák vdechuje.
Na špičce E-cigarety je umístěno diodové světlo, které se při potáhnutí plynule rozsvítí a dodá tak efekt zapálené cigarety.
Náplně se po vypotřebování mění za nové, nebo se mohou znovu doplnit tekutinou (E-liquidem). E-cigaretu není potřeba před použitím zapínat, aktivuje se pouze natáhnutím kuřáka či sepnutím talčítka na baterii.

Jak si vybrat tu správnou E-cigaretu?


Při výběru Elektronické cigarety hraje roli nejen design, ale i její funční vlastnosti. Vhodné je zkontrolovat především délku výdrže baterie a dobu jejího nabíjení. Vždy volte e-cigarety s co nejvyšší dýmivostí,aby Vás jejich kouření spokojovalo a nesáhli jste zpět po cigaretě. Informace o kvalitě jednotlivých modelů a výrobců je nejlepší hledat na specializovaných diskuzních fórech. 
Kuřák by také měl vhodně zvolit intenzitu náplní a případně také jejich příchuť.

Na co si dát pozor při výběru e-cigarety?

Dobrý e-shop by Vás měl především o produktu na svých stránkách dostatečně informovat. Uvedená cena by vždy měla být konečná, včetně DPH. Měly by být uvedeny všechny parametry zboží, životnost jednotlivých částí a také výrobce. Rozhodně si před objednáním jakéhokoliv produktu přečtěte Nákupní řád daného e-shopu. O pověsti prodejce hodně napoví také různé diskuze uživatelů e-cigaret na fórech. Pokud jde o cenu, rozhodně si dávejte pozor na přehnaně levné produkty. Stejně jako u jiných produktů, i u ecigaret s cenou zpravidla stoupá kvalita a především životnost výrobku. Levné ecigarety bývají hodně poruchové. Na druhou stranu není potřeba platit nikterak horentní sumy, ecigareta nad 2.000 Kč je podle nás jen tahání peněz z lidí, užitné vlatnosti má zpravidla stejné jako u levnějších modelů.


Jak dlouho vydrží náplň v E-cigaretě a jak poznám, že je již prázdná?

Výdrž náplně je u každého modelu jiná, vždy však minimálně 80 potáhnutí (cca 10 cigaret). Bližší informace najdete u každého modelu. 
To, že je náplň prázdná poznáte jednoduše tak, že z cigarety přestane vycházet pára. Důrazně doporučujeme nepotahovat z cigarety, pokud náplň dochází, protože tím atomizér žhaví naprázdno a dochází k jeho rychlému opotřebování.

Jak dlouho vydrží baterie a jak poznám, že je potřeba ji nabít?

Výdrž baterie je u každého modelu jiná dle kapacity baterií, vždy by však měla vydržet průměrnému kuřákovi po celý den. 
Nabití baterií trvá zpravidla 2-4 hodiny. Každému e-kuřákovi doporučujeme mít vždy alespoň 2 baterie.
To, že baterie potřebuje dobít, indikuje koncové dioidové světlo. Při normálním provozu simuluje žhavý konec cigarety, je-li však baterie vybitá, začne blikat.


Je nutno přikoupit nějaké příslušenství k E-cigaretě?


Ne. Námi nabízené sady obsahují vše, co je k užívání E-cigaret zapotřebí- baterie, nabíječku, atomizér a sadu náplní (případně cartomizéry). Samozřejmě je možno objednat další příslušenství- např. USB nabíječku, dobíjecí pouzdra atd. Až Vám dojdou náplně, bude na Vás, zda si objednáte nové, či ty staré doplníte E-liquidem.


Jaký je rozdíl mezi E-cartridgí a E-liquidem?

E-cartridge je náplň elektronické cigatery, která obsahuje nikotinový roztok. Ten lze zakoupit také samostatně pod názvem E-liquid. Je ho pak možno kapat do náplní, když se vyprázdní. Každou vyprázněnou náplň je možno dokapat cca 6x, přičemž 2-3 kapky liquidu by měly postačit. U některých modelů lze zakoupit pro tento účel rovnou prázdné cartridge. 

E-liqiud se díky zahřátí atomizéru mění v syntetickou páru, která dodává kuřákovi nikotin. Kromě nikotinu obsahuje také extrakt z tabáku a běžně užívané potravinářské příchutě, aby byl požitek z E-kouření co největší.

E-liquidy a E-cartridge se zpravidla dodávají ve čtyřech intenzitách v závislosti na obsahu nikotinu:
HIGH- Vysoký obsah nikotinu - 16 mg
MEDUIM- Střední obsah nikotinu - 11 mg
LOW- Nízký obsah nikotinu - 6 mg
NO- Bez nikotinu - 0 mgJe E-cigareta vhodná pro všechny?

E-cigareta je vhodná pro všechny kuřáky, kteří chtějí kouřit zdravěji nebo s kouřením přestat. 
E-cigareta však není vhodná pro osoby s alergií na nikotin či propylen glykol, těhotné ženy, astmatiky, osoby s plicním onemocněním a osoby mladší 18ti let.

Jaká je životnost baterií a atomizérů?

Elektronická cigareta a její komponenty jsou spotřební zboží s omezenou životností. U baterií se životnost udává 200-300 nabíjecích cyklů. Po čase kapacita baterie klesá, abyste ji udrželi co nejdéle, nikdy baterii zcela nevybíjejte. U atomizéru je životnost cca 30 000 inhalací, ovšem atomizér se po čase zanáší a je potřeba jej občas pročistit. Pokud máte e-cigaretu od naší společnosti nemusíte se však omezené životnosti komponentů obávat- s pravidelnými nákupy od nás v rámci zákaznického programu dostáváte atomizéry a baterie zdarma ještě dříve, než Vám doslouží.

Informace o životnosti jednotlivých komponent uvádíme vždy u popisu každého modelu e-cigarety. E-cigareta nebo inhalátor Nicorette?

Inhalátor Nicorette umožňuje, podobně jako e-cigareta, vdechovat nikotin bez nutnosti hoření. Inhalátor je plastová trubička, přes kterou vdechujete proud vzduchu skrz patronu s kapalným nikotinem. Na rozdíl od e-cigarety tu tedy nevzniká žádný "kouř". Jde jen o vzduch obohacený nikotinem, který nevidíte ani necítíte. Naprosto zde tedy odpadá onen kuřácký rituál.
Nejpodstatnějším rozdílem od e-cigarety je ovšem cena. Balení obsahuje 18 náplní za cenu cca 360 Kč, s tím že je dopručeno používat 6-12 náplní denně po dobu 3-12 měsíců. Jedno balení Vám vydrží průměrně na 2 dny, denně Vás tedy inhalátor vyjde na 180 Kč, za ony doporučené 3 měsíce je to 16 000 Kč! Za tuto cenu můžete e-kouřit i několik let.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.